Hliníkové dvere

Späť na hlavnú stránku


Hliníkové dvere sú pre rodinné domy menej obvyklé. Budú sa vynímať hlavne na moderných a precíznych stavbách. Hliníkové profily sú tvarové a tepelne stále. Ich údržba je celkom nenáročná, aj pri nešetrnom zaobchádzaní si zachovávajú dlhú životnosť. Hlavným dôvodom, prečo si ľudia hliníkové dvere zaobstarávajú je ich reprezentatívny vzhľad. Dokážu budove dodať punc luxusu a vkusnú eleganciu.


Existuje bohatá škála farebného prevedenia. Zákazník si môže vybrať zo širokého spektra RAL odtieňov, ale ponúka sa aj možnosť aplikácie fólií imitujúcich rôzne povrchy, napríklad drevo.


Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt, je tvorený dvomi lisovanými profilmi, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom.


Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm.


Visoglide (VG)


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Systém tepelne izolovaných posuvných dverí. Všetky profily sú trojkomorové. Hĺbka rámu je 99mm alebo 105mm, hĺbka krídla je 43mm. Tento systém môže kombinovat dvoj, troj, štvor i viac elementové časti. Systém je populárny pre vstupy do komerčných objektov, na oddelenie terás obytných častí, či vstupy do zimných záhrad.


POUŽITIE

 • edno až šesť krídlové dvere s max. hmotnosťou krídla 200 kg

Visoglide (HS)


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Podsystém systému VISOGLIDE s tepelným mostom. Ide o lift slide kovanie čo je zdvihovo posuvné krídlo pre ľahšie otváranie nadrozmerných krídel .Kovanie je bezpečnostné päťbodové.


Visoglide Light (VGLG)


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Prakticky rovnaká konštrukcia ako klasický VISOGLIDE, len profily nemajú tepelný most a ten je nahradený lisovanou hliníkovou stenou.Využívajú sa hlavne v obchodných a komerčných centrách na odsun celých stien


POUŽITIE

 • jedno až šesť krídlové dvere s max. hmotnosťou krídla 200 kg

Superglide


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Systém posuvných dverí s tepelnou izoláciou. Všetky profily tohto systému sú trojkomorové. Hĺbka profilu je 116mm alebo 181mm. U krídla je to 51mm. Používajú sa sklenené výplne o hrúbke 4-38mm. Možnosť ukotvenia rámu v spodnej časti konštrukcie kompenzuje optický vzhľad zosilneného prahu konštrukcie. Umiestnenie koliesok v pevnej časti konštrukcie eliminuje poškodenie zavesených dverí.


POUŽITIE

 • zimné záhrady, verandy, terasy, átriá
 • na oddeľovanie terás od obývaných častí domov a bytov
 • oddelenie zimných záhrad od priestoru záhrady

Slide Plus


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Systém posuvných dverí s tepelnou izoláciou. Profil rámu je trojkomorový, krídlo jednokomorové. Rám má lisovanú pojazdnú bránu, po ktorej sa točí pojazdná časť konštrukcie, ktorá je pripevnená na spodnej časti. Výplne skiel majú hrúbku 6-9mm a 20-24mm. Rohy je možné zmontovať, ale aj zlisovať. Pre svoj vzhľad a vlastnosti je tento systém populárny na západe a juhu Európy.


POUŽITIE

 • ako náhrada otváravých dverí, kde prekáža otáčavý rám
 • ako rozdeľovacie konštrukcie veránd

Slide Cold


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Systém posuvných vnútorných dverí. Profily použité v tomto systéme nemajú tepelný most. Kolieska posuvných krídel sú zabudované v dolnej časti systému. V systéme je možné použiť dvoj alebo troj koľajnicové profily na rámy. Hrúbka výplne skiel, ktoré sa používajú je 6-9mm a 20-24mm..


POUŽITIE

 • ako náhrada otváravých dverí, kde prekáža otáčavý rám
 • ako rozdeľovacie konštrukcie veránd
 • na oddeľovanie obýtného priestoru od terás

Imperial


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 74mm (okenné krídla), ďalej hrúbky steny 1,7-2,0mm pri maximálnych rozmeroch krídla. Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-51mm. Systém využíva kovania typu Sobinco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL. Samozrejmosťou je tiež ponuka mnohých doplnkov, ako napríklad samozatvárače, kľučky a iné...


POUŽITIE

 • pevné steny,okná dvere
 • okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné, sklopno-posuvné-kyvné okolo vertikálnej. aj horizontálnej osi
 • dvere : otváravé dnu, von, jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi
 • dvere : kyvné, posuvné

Triline


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Triline je trojkomorovým systémom s tepelným mostom o šírke 14,8 a 17mm posilneným o sklenené vlákno. Systém je vhodný pre okná, dvere a steny s možnosťou zasklenia jednoduchým sklom i dvojsklom. Systém Triline má tú výhodu, že je plne kompatibilný s inými systémami Aliplastu. Súčinitel prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,8 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,2 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,9 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 51mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 60mm (okenné krídla).Hrúbka stien je 1,7-2,0mm. Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-37mm. Systém využíva kovania typu Sobinnco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL.Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie (spredu) ako aj šrubovacie. Samozrejmosťou je tiež ponuka mnoho doplnkov, ako napríklad samozatváračov alebo kľučiek a iné.


POUŽITIE

 • pevné steny,okná dvere
 • okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné
 • sklopno-posuvné - kyvné okolo vert. aj horiz. osi
 • dvere : ováravé dnu,von,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi
 • dvere : kyvné , posuvné (zavesené)

Econoline


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Econoline je systém bez tepelného mosta, čo predurčuje jeho použitie hlavne v interiéri. Tam je ho možné použiť na rôzne druhy prepážok,stien, okná i dvere. Hĺbka profilov je 51mm, hrúbka skla je možná v rozsahu od 3 do 38mm. Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie ako aj šrubovacie.


POUŽITIE

 • pevné steny,okná dvere
 • okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné
 • dvere : ováravé dnu,von,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi
 • dvere : kyvné - ručne posuvné , automatické (bez automatiky)

Visoline


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Visoline bol jedným z prvých systémov na okná a dvere pri vstupe firmy Aliplast na svetový trh. Tento systém je dvojkomorový s tepelným mostom a neustále se technologicky vyvíja. Používa sa hlavne v teplejších oblastiach západnej a južnej Európy. Je vhodný pre okná, dvere a steny s možnosťou zasklenia jednoduchým sklom i dvojsklom. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,8 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,2wg . Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-37mm. Systém využíva kovania typu Sobinnco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL.Systém dverí dovoľuje použiť pánty vŕtacie ako aj šrubovacie.


POUŽITIE

 • pevné steny,okná dvere
 • okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné, sklopno-posuvné - kyvné okolo vert. aj horiz. osi
 • dvere : ováravé dnu,von,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi
 • dvere : kyvné, posuvné

Superial


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Tento okenný systém sa vyznačuje zosilenou tepelnou izoláciou. Patrí podľa materialovej normy DIN 4108 do najkvalitnejšej skupiny 1,0 wg. Šírka okenných rámov je 75mm, šírka okenných krídel 84mm. Hrúbka používaných sklenných výplní sa pohybuje od 14 do 61mm.Tento systém vyhovuje náročnejším požiadavkám zákazníkov hlavne pre svoje tepelné a akustické vlastnosti a jeho popularita týmto stále rastie aj na Slovensku.


POUŽITIE

 • pevné steny,okná dvere
 • okná : otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, sklopno-posuvné
 • dvere : ováravé dnu,jednokrídlové,dvojkrídlové,so svetlíkmi

Alidoor


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Alidoor je dverným systémom do interiéru. Profily neobsahujú tepelný most. Zasklenie je umiestnené v strede profilu.


POUŽITIE

 • Dvere : ováravé von,dnu, jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi

Shopline


CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Shopline predstavuje systémové konštrukcie na zvislých stĺpoch s priečkami medzi nimi. Tento systém je populárny hlavne vo Veľkej Británii. Používa sa do nich sklenená výplň od 6 do 12 mm alebo od 24 do 28mm.Sú staticky samonosné,takže sú vhodné tam,kde sa vyžaduje možnosť premiestňovania stien.


POUŽITIE

 • pevné steny, výklady, paravany, deliace steny v kanceláriác
 • dvere: ováravé, kyvné, so svetlíkmi