Interiérové horizontálne žalúzie

Interiérové horizontálne žalúzie

Interiérové horizontálne žalúzie patria medzi najpoužívanejšie interiérové tieniace výrobky pre ich schopnosť odrážať svetlo a teplo, dlhú životnosť, jednoduchú obsluhu aj údržbu a v neposlednom rade pre ich estetickosť. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami.

Hliníkové lamely odrážajú prebytočnú tepelnú energiu a tým zlepšujú interiérovú klímu v lete i v zime. Najčastejšie sa zhotovujú z veľmi flexibilnej hliníkovej zliatiny so špeciálnou povrchovou úpravou - špeciálnym vypaľovaným svetlostálym lakom odolným proti mechanickému poškodeniu.

Interiérové horizontálne žalúzie sú vhodné na otváracie aj sklopné okná i do zimných záhrad. Určité typy je možné vyrobiť aj v atypickom prevedení na šikmé okná alebo okná s čiastočne zalomenou vrchnou časťou. Do okien s izolačným dvojsklom sú určené medziokenné žalúzie.

Moderné interiérové horizontálne žalúzie majú ovládanie riešené guličkovou retiazkou, ktorá slúži tak na naklápanie lamiel ako aj na ich vyťahovanie a spúšťanie, zatiaľ čo u klasických prevedení je preklápanie lamiel riešené prostredníctvom ovládacej tyčky a vyťahovanie pomocou šnúry.

Fasádne žalúzie

Fasádne žalúzie

Fasádne žalúzie sa montujú na veľké fasády ako izoláciu, ktorá ovplyvňuje vhodné rozloženie teploty v miestnosti a podporuje činnosť klimatizácie - nezaťažuje klimatizáciu. Medzi povrchom lamiel a sklom sa vytvára tepelný most, čiže objem vzduchu, ktorý spomaľuje výmenu tepla. Vďaka tomu pri vonkajšej teplote 35°C je možné znížiť teplotu vnútri budovy o 8-9°C.

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety

Predokenná roleta sa skladá z roletového panciera, boxu a z vodiacich líšt. Pancier je súbor lamiel, ktoré môžu byť hliníkové (vyplnené polyuretánovou penou) dodávané štandardne v 10-tich farebných odtieňoch alebo plastové v 7-mich farebných odtieňoch.

Hliníkové vodiace lišty sa pripevňujú do rámu okna alebo ostenia a sú dodávané vo viacerých tvarových prevedeniach umožňujúcich optimálne osadenie rolety. Štandardne sú dodávané v bielej a hnedej farbe (možné i RAL prevedenie).

Roletový box je vyrobený z valcovaného hliníku a je dodávaný v 5-tich veľkostiach, v závislosti od výšky rolety. Box je možný dodať i v guľatom prevedení a v rovnakej farbe ako vodiace lišty. Bežným doplnkom roliet dnes býva motorické ovládanie s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním

Roletky

Roletky

Interiérové roletky predstavujú klasický prvok interiérového zatienenia už niekoľko desiatok rokov. Vďaka ich jednoduchej údržbe a novému modernému dizajnu sa v posledných rokoch stále viac tešia veľkej obľube zákazníkov, ku ktorej prispieva aj veľký výber látok, ktoré sú dokonale povrchovo upravené a sú v širokej ponuke farieb a vzorov.

Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu

Najúčinnejším a súčasne zdravotne nezávadným prostriedkom proti dotieravému hmyzu sú sieťky proti hmyzu. Ponúkame široký sortiment sieťok, ktoré svojou konštrukciou, farebnou škálou, jednoduchou montážou a užívateľským komfortom vytvárajú predpoklad pre ich bezproblémové a univerzálne využitie.

Nová konštrukcia rámov a ich nadčasová neinvazívna montáž (bez vŕtania otvorov) pri pevných okenných sieťkach, pevné hliníkové komorové rámy s novými estetickými prvkami a utesňovacími kefkami pri dverových sieťkach, nový produkt - plisované sieťky - spĺňajú aj náročné požiadavky zákazníka.

Modernou aplikáciou sieťok sú tzv. kombinované produkty (2 v 1), kde v jednom celku s tieniacimi systémami (vonkajšie rolety, alebo žalúzie) sú integrované aj samonavíjacie sieťky, ktoré sú nezávisle ovládané od ostatných tieniacich prvkov. Sieťky sú vyrobené zo sklenených vlákien s povrchovou úpravou, čo zaručuje ich minimálnu rozťažnosť a minimálnu horľavosť.

  • najlepšia ochrana proti hmyzu
  • vhodné pre všetky typy okien
  • rám vyrobený z hliníkových profilov, sieťka zo sklenných vlákien
  • pevné alebo navíjacie - vyhotovenie v hnedej, bielej farbe a imitácii dreva